Pomozte nám pomáhat

Masarykově univerzitě není lhostejné, co se děje v okolním světě. Podporujeme kolegy studenty a zaměstnance univerzity, kteří se angažují v projektech humanitární pomoci na mnoha místech u nás i v zahraničí. Zajímají nás aktivity, jako je dopravení humanitární pomoci na Ukrajinu, doučování sociálně znevýhodněných v Brně nebo vývoj pomůcek pro děti s poruchou autistického spektra. Díky podpoře vás dárců obdrželi studenti příspěvek na dopravu - mladí medici mohli vyjet pomáhat do odlehlých oblastí Ghany s nedostupnou lékařskou péči, dobrovolníci se zapojili do rekonstrukcí obydlí zničených válkou na Ukrajině nebo vyučovali angličtinu děti v uprchlických táborech v Turecku.
A další aktivity se už teď rodí v hlavách studentů a zaměstnanců. Řada projektů se ale nemůže uskutečnit bez finanční podpory dárců. Zkrátka a dobře, aby univerzita mohla ještě víc pomáhat, potřebuje také trochu pomoci. I nadále chceme podporovat dobrovolnické aktivity lidí kolem sebe.

Podpořte je s námi. I malá částka znamená velký rozdíl - každá koruna se počítá.
Dosud jste lidem v nouzi pomohli částkou
93 000 Kč
Kdo pomohl lidem v nouzi?
0 Kč 180 000 Kč cílová částka
0 %
Pomozte nám vybarvit jejich svět

Jak mám darovat?

Je to víc než jednoduché. Klikněte na „Daruj libovolnou částku“ a navolte výši daru. Pak už stačí jen vyplnit osobní údaje a vybrat způsob platby (kartou nebo bankovním převodem). Odešlete a je hotovo. Budete-li si to přát a dáte-li k tomu ve formuláři souhlas, zveřejníme Vaše jméno v seznamu dárců.
Stejně tak, pokud tuto možnost zvolíte, zašleme Vám na konci měsíce dárcovský certifikát, který splňuje náležitosti potvrzení pro daňové účely.
DARUJ
LIBOVOLNOU ČÁSTKU

Jak se na zapojení univerzity do humanitárních aktivit dívá rektor, Mikuláš Bek?

„Jsem přesvědčený, že veřejné vysoké školy mají přímou povinnost pomáhat řešit některé problémy. Je to součást jejich společenské funkce. Spontánně se snaží pomoci i řada studentů či učitelů. My hledáme cestu, jak jim to usnadnit – například jim chceme vycházet vstříc organizací studia nebo stipendijním programem,…“

Jak pomáháme?

Psychologická péče
Sociální poradenství
Dobročinné práce studentů
Nákup zdravotnického materiálu (obvazy či základní léky)