Daruj MjUNI

Zamyslete se, kdy jste poprvé slyšeli slovo „univerzita“ nebo „vysoká škola“? Že to bylo v maturitním ročníku, kdy už nešlo dál odkládat rozhodnutí, co s budoucností po zkoušce dospělosti?

Masarykova univerzita bouchla do stolu a rozhodla se otevřít brány fakult, elektrické dveře kateder a čipem chráněné laboratoře dětem, které o své budoucnosti chtějí rozhodovat ještě v době, kdy je baví poznávat, bádat a studovat. Studenti zažijí opravdovou imatrikulaci za účasti akademických hodnostářů, zažijí akční výukové soboty na sedmi fakultách,
plné pokusů, soutěží a nových poznatků a ti úspěšní převezmou na konci roku diplom z rukou toho nejvyššího - rektora.

Studenti MjUNI ve věku 9 – 14 let nejsou našimi typickými vysokoškolskými studenty, přesto, nebo právě proto, jim chceme nabídnout to nejlepší. Většinu nákladů na dětskou univerzitu zvládneme sami, s některými bychom potřebovali pomoci. A to je šance pro Vás – dejte šanci dětem, pro které je poznávání smyslem života.
Dosud jste MjUNI pomohli částkou
5 640 Kč
Kdo pomohl Masarykově jUNIverzitě?
0 Kč 80 000 Kč cílová částka
0 %
Pomozte nám vybarvit jejich úsměv
POMOC
ZA 1 500 Kč

Daruj sociální stipendium

pro motivované děti. Stipendium pokryje zápisné studentům se zájmem o vzdělání ze sociálně znevýhodněných rodin (dětem v pěstounské péči, z dětských domovů nebo z rodin s velmi nízkým příjmem).
3/20
POMOC
ZA 400 Kč

Tolik stojí kabela pro studenta

plná nezbytné výbavy pro studium na univerzitě. Obsah: index studenta MjUNI, tričko nebo kšiltovka, desky, blok a tužka
0/170
POMOC
ZA 990 Kč

Tolik stojí geologické kladívko

na dobrodružné výpravy za zbytky prehistorického života na území Jihomoravského kraje. Věděli jste, že už před 725 milióny let bylo na území Brna moře? Ve výbavě každého správného geologa, který se vydá hledat zkameněliny trilobitů, mlžů a plžů, lilijic, žraločí zuby, amonity, belemnity, ryby, ústřice a další fosílie, určitě nesmí chybět geologické kladívko.
1/12
POMOC
ZA 350 Kč

Tolik stojí vědecký plášť, ochranné brýle a gumové rukavice

se hodí nejen do laboratoří, kde to čmoudí, dýmí, bublá, vře a prská, ale například také k workshopu forenzní antropologie, kde je hlavním úkolem studentů MjUNI s pomocí nejnovějších vědeckých technologií a postupů a) identifikovat oběť trestného činu b) usvědčit podezřelého.
0/30
POMOC
ZA 150 Kč

Tolik stojí chemikálie

plamen měnící barvu a hustý dým, pro který není v laboratoři vidět přednášejícího vědce. Ještě že je slyšet, takže se studenti mohou dovědět, která látka barví plamen ohně na oranžovo, která na fialovo a kdy plamen zmodrá.
1/30
DARUJ
JINOU SUMU

Dar v libovolné výši

Podpořit děti v jejich touze po vědění můžete i jinou částkou podle svého uvážení.

Získej diplom

Pro malé studenty máme připraveny výuková sobotní dopoledne na 8 fakultách a 2 odborných pracovištích Masarykovy univerzity, badatelské exkurze za objevováním zajímavých věcí a po zdárném ukončení výuky diplom s podpisem pana rektora.